Iškilo neaiškumų? info@movida.lt | Movida.lt užsakymų klausimais: +370 614 92584
Pirkimas išsimokėtinai su MOKILIZINGAS

Naujienlaiškio prenumerata

Akumuliatoriams suteikiama garantija ir reklamacijos. Informacija.

0 Parašė: Movida.lt
Akumuliatoriams suteikiama garantija ir reklamacijos. Informacija.

Akumuliatorius – tai elementas, kurio reikšmę dažnai įvertiname lauko temperatūrai nukritus žemiau nulio, kai pasireiškia srovės trūkumo automobilyje problemos. Deja, jo būklės ir įkrovimo sistemos patikrinimas – tai vienas dažniausiai užmirštamų dalykų atliekant periodines automobilio apžiūras.


Tinkamai veikiančio ir tinkamai eksploatuojamo akumuliatoriaus įtampa ramybės būsenoje kambario temperatūroje turėtų siekti nuo 12,7 V iki 12,8 V. Jeigu akumuliatoriaus įtampa siekia 12,5 V, jis yra įkrautas 50%, 12,2 V – tik 25%, t.y. beveik išsikrovęs. Naudojamas išsikrovęs arba nepakankamai įkrautas akumuliatorius yra sugadinamas. Netgi tokiu atveju, kai akumuliatoriaus garantija dar yra galiojanti, reklamaciją* pateikęs vartotojas dažnai gauna atsakymą, kad reklamacija atmetama. Todėl perkant akumuliatorių reikia atsižvelgti ne tik į jo kainą, bet ir į garantijos laikotarpį. Akumuliatoriaus garantijos laikotarpis visada pradedamas skaičiuoti nuo įsigijimo (galutinio vartotojo) datos ir jo trukmė yra:

24 mėnesiai lengvųjų automobilių akumuliatoriams Exide Premium Carbon Boost;
24 mėnesiai lengvųjų automobilių akumuliatoriams Bosch (linijos S5, S4, S3), VARTA (SilverBlue, Black), Exide (Excell, Classic, Start&Stop);
24 mėnesiai sunkvežimių akumuliatoriams Exide Expert HVR;
18 mėnesių sunkvežimių ir komercinių transporto priemonių akumuliatoriams ir Exide Professional;
12 mėnesių sunkvežimių ir komercinių transporto priemonių akumuliatoriams Bosch, VARTA;


Garantijos laikotarpis sutrumpinamas akumuliatoriams, naudojamiems specialios paskirties transporto priemonėse, tokiose kaip taksi, ugniagesių, policijos, greitosios pagalbos automobiliai, ir kitose transporto priemonėse, kuriose akumuliatorius dažnai išsikrauna. Šiuo atveju akumuliatorių Exide Premium garantijos laikotarpis siekia 12 mėnesių, o kitų prekės ženklų akumuliatorių – 6 mėnesius. Išsamios sąlygos nurodytos prie akumuliatoriaus pridėtoje garantijos kortelėje. Garantiniu laikotarpiu ivykus akumuliatoriaus gedimui, reklamaciją reikia pateikti pardavimo vietoje, kurioje buvo pirktas akumuliatorius. Reklamacija bus nagrinėjama, jeigu akumuliatorius buvo naudojamas pagal paskirtį ir naudojimo bei saugos instrukcijų reikalavimus, o garantinė kortelė buvo užpildyta tinkamai ir pateikta kartu su pirkimo patvirtinimu bei pačiu akumuliatoriumi. Tokiu atveju, jeigu nustatoma, kad reklamacija pateikta pagrįstai, akumuliatorius pakeičiamas nauju. Garantija netaikoma arba jos netenkinama dėl:


a) Akumuliatoriaus gedimo. kuris įvyko dėl netinkamai veikiančios transporto priemonės elektros įrangos, t.y.: Aktyvios plokštelių masės byrėjimo arba jos sulfitacijos dėl įkrovimo įtampos, nesiekiančios 13,9 V (nepakankamai įkrovimo); Aktyvios masės byrėjimo arba elektrolito „virimo“ ir ištekėjimo dėl 12 V sistemos įkrovimo įtampos, viršijančios 14,5 V (per stipraus įkrovimo); Akumuliatoriaus išsikrovimo esant žemesnei nei 8,5 V įtampai (mažiausia akumuliatorių „AGM“ ir „Marine&MultiFit“ įtampa siekia 12,3 V).

b) Netinkamos akumuliatoriaus, kurio gedimo priežastis yra tik jo nevisiškas įkrovimas / iškrovimas, eksploatacijos.

c) Visų mechaninių ir temperatūrinių akumuliatoriaus pažeidimų, atsiradusių jį netinkamai naudojant, pvz., elektrolito užšalimo išsikrovusiame akumuliatoriuje.

d) Savavališko remonto, perdarymo arba pakeitimo, neatitinkančių akumuliatoriaus montavimo transporto priemonėje instrukcijos.

Reklamacija yra laikoma pagrįsta, jeigu nustatomi gamykliniai defektai.


 

*REKLAMACIJA – (lot. reclamatio ‘garsus nepritarimas’) – dažniausiai raštiškas pirkėjo ar užsakovo pareiškimas (skundas) pardavėjui arba tiekėjui dėl netinkamos prekių kokybės, reikalavimas pašalinti trūkumus, sumažinti kainą, padengti nuostolius.

Komentarai

Komentuoti

Prekių kaina internetinėje parduotuvėje www.movida.lt gali skirtis nuo prekių kainų fizinėje UAB Movida parduotuvėje. Turinys apsaugotas Copyscape Plagiarism - Kopijuoti draudžiama. Movida.lt 2020 ©